KONTAKT

PSP w Branwi

Branew Szlachecka 19

23 - 304 Dzwola

tel. 15 875 22 46

e-mail. szpbranew@wp.pl

Dzisiaj jest

czwartek,
06 maja 2021

(126. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2699

Wyszukiwanie

Moja wielkanocna pisanka

 

     W marcu przeprowadzono konkurs plastyczny, adresowany do uczniów OP. Organizatorem konkursu była p. Dorota Drzymała we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, inwencji twórczej oraz uzdolnień plastycznych przedszkolaków oraz zaangażowanie i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny. Ocena prac okazała się niezwykle trudna, różnorodność, pomysłowość oraz wkład jaki dzieci włożyły w wykonanie pisanek zaskoczyły komisję. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Julia Wojtan i Adam Mróz

II miejsce – Karolina Kinik, Kacper Kinik i Aleksandra Czajka

III miejsce – Sebastian Łagód

 

Prace konkursowe

Powrót

Dzień Matematyki

 

        Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W akcji brali udział uczniowie klas IV – VI, rozwiązywali quizy. Najlepsi z poszczególnych klas okazali się: Izabela Rożek (kl.IV), Hubert Tyra (kl.V) oraz Michał Porada (kl. VI).

Tegoroczny Dzień Matematyki obchodziliśmy 18 marca, pod hasłem: "Ziemia się liczy", czyli Ziemia w liczbach. Patronem merytorycznym tego wydarzenia jest e-math.pl. oraz Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Rozgrywki w tenisa stołowego

 

 

       W dniu 17.03.2021r wśród uczniów klasy III przeprowadzono klasowe rozgrywki w tenisa stołowego, mające na celu wyłonienie trzech najlepszych zawodników. Ustalono system gry – każdy z każdym. Najlepsi okazali się: Magdalena Basaj ( I m.ce), Marek Dziuba (II m.ce), Krzysztof Ciupak (III m.ce).

Nadal zamierzamy popularyzować wśród uczniów grę w tenisa stołowego poprzez kształtowanie: wytrwałości, szybkości i zwinności, jak również zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Maria Pachuta

 

Mały Ratownik

    Na początku marca w naszej szkole zorganizowałyśmy z p. K. Rycerz konkurs pt. Mały Ratownik- test w klasach I-III. Konkurs dotyczył wiadomości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, telefony alarmowe, służby ratownicze itp. W konkursie wzięło 6 chętnych uczniów z kl II i III. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą na w/w temat. Uczniowie którzy uzyskali największą ilość punktów, zajęli 3 pierwsze miejsca, otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczniowie otrzymali za udział dyplomy. Wszystkim uczniom gratulujemy.

1.M. Dziuba kl.III -I miejsce

2.K. Krawczyk kl.II -II miejsce

3.J.Momot kl.II, Sz.Sowa kl.II -III miejsce

4.K. Ciupak kl.III - wyróżnienie

5.P.Jamroży kl.II - wyróżnienie

Beata Gawron 

DZIEŃ KOBIET

Powrót

Apel z okazji Dnia Kobiet

          Corocznym zwyczajem w naszej szkole w dniu 8 marca, odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, który przygotowała p. Katarzyna Rycerz z uczniami kl. I-III.  Nie brakło w tym dniu życzeń oraz słodkich upominków dla wszystkich kobiet.

Z tej okazji, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować również plebiscyt na: „Super Dziewczynę”. Do głosowania uprawnieni byli wyłącznie chłopcy z naszej szkoły. Każdy z nich miał możliwość oddania głosu na swoją faworytkę z klas I-III oraz IV-VIII. W klasach starszych głosowanie odbyło się zdalnie.

Dyplomy powszechnego uznania oraz nadania honorowego tytułu: „Super Dziewczyny” przypadł uczennicy Paulinie Jamroży z kl. II oraz Katarzynie Wielgus  z kl. VIII . Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie Gratulujemy!

 

SUPER DZIEWCZYNA

Powrót

Bezpiecznie w sieci

Powrót

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

 

                 Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Działajmy razem !”.  Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodów Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs profilaktyczny : „Aktywnie spędzam czas bez komputera” dla kl. I-III, „Bezpieczni w sieci” dla kl. IV-VI, a w kl. VII – VIII konkurs na prezentację multimedialną nt. „Bezpiecznie korzystam z Internetu”. Ponadto w klasach I – VIII na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych, prezentacji), udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. oraz materiałów przygotowanych przez koordynatora akcji p. Katarzynę Rycerz. Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Wyniki konkursu – prezentacja multimedialna „Bezpiecznie korzystam z Internetu” kl. VII-VIII

I miejsce - Gabriela Porada kl.VII

II miejsce - Rafał Mróz kl. VIII

III miejsce - Aleksandra Momot , Katarzyna Wielgus kl. VIII

Wyróżnienie:  Mateusz Buczyński kl. VIII

 

Wyniki konkursu na plakat „ Bezpieczni w sieci”  kl. IV-VI

I miejsce - Alicja Mróz kl. IV

II miejsce - Michał Porada kl.VI

III miejsce - Emilia Momot kl. VI

 

Wyniki konkursu na plakat „ Aktywnie spędzam czas bez Internetu”  kl. I-III

I miejsce - Julia Momot kl. II

II miejsce - Magdalena Basaj kl. III

III miejsce - Paulina Jamroży kl. II

 

DBI

Powrót

Walentynki w naszej szkole

 

       Corocznym zwyczajem Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona skrzynka walentynkowa, do której uczniowie  kl. I-III wrzucali swoje kartki i serduszka. Następnie poczta została rozdana wszystkim adresatom. W ramach lekcji kulturowych języka angielskiego uczniowie klas IV-VII wykonywali projekty kartek walentynkowych, które mogli przekazać wybranej bliskiej osobie ze swojego otoczenia lub przesłać zdalnie do swojej sympatii. Ponadto z okazji święta zakochanych, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla OP na „Najpiękniejsze Serce Walentynkowe”. Prace były niezwykle piękne i pomysłowe. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości!

Wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Wojtan

II miejsce – Adam Mróz

III miejsce – Sebastian Łagód

WALENTYNKI

Powrót

Magiczna kartka bożonarodzeniowa

     W dniu 9 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla kl. IV-VIII, którego głównym celem było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia poprzez zaangażowanie uczniów w wykonanie elementów dekoracyjnych związanych z tematyką świąteczną oraz wzbogacanie wiedzy o tradycjach, obrzędach oraz zwyczajach bożonarodzeniowych. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem plastyki i techniki kl. IV-VIII . Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej kartki świątecznej dowolną techniką plastyczną. Komisja dokonała następującej oceny:

I miejsce – Alicja Mróz kl. IV i Katarzyna Wielgus kl. VIII

II miejsce – Konrad Wojtan kl. VII, Gabriela Porada kl. VII oraz Sylwia Jamroży kl. IV

III miejsce – Julia Mróz kl. VI i Natalia Wielgus kl. IV

Wyróżnienia: Aneta Zapora kl. VII, Zuzanna Wielgus kl. IV,

                       Konrad Krawczyk kl. VII, Michał Porada kl. VI

kartka świąteczna

Powrót

Mikołaj w przedszkolu

W dniu 7 grudnia do naszych przedszkolaków zawitał Św. Mikołaj, na którego wszystkie dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i ciepłym serdecznym uśmiechem. Dzieci powitały go piosenką „Dziadzio Mikołaj” i zaprosiły, aby odwiedził ich w przyszłym roku. Na pożegnanie wszyscy razem zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Portret Św. Mikołaja

     

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli do wykonania portret Św. Mikołaja, dowolna techniką plastyczną. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Bartłomiej Flis kl. III

II miejsce – Paulina Jamroży kl. II i Piotr Sowa kl. I

III miejsce – Magdalena Basaj kl. III i Rafał Jamroży kl. II

Św. Mikołaj

Powrót

Światowy Dzień Pluszowego Misia

     Dzień pluszowego Misia w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzieci poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach „Stary Niedźwiedź”, „Jada, jadą misie”, „Niedźwiadek”, wykonywały prace techniczne, . Słuchały również fragmentu książki „Kubuś Puchatek”. Malowały misie farbami, kredkami, rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych i tańców. Na zakończenie dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Zorganizowano również konkurs „Mój Przyjaciel Miś”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Adam Mróz

II miejsce – Karolina Kinik i Kacper Kinik

III miejsce – Julia Wojtan i Aleksandra Czajka

Wyróżnienie: Sebastian Łagód

MIŚ

Powrót

Gminny Konkurs „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

 

    30 października 2020 r. w Zespole Szkół w Krzemieniu odbyło się rozstrzygnięcie V edycji Gminnego Konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” z tegorocznym hasłem WIEJSKO – CZARODZIEJSKO pod patronatem Wójta Gminy Dzwola. W I kategorii konkursowej dzieci w wieku przedszkolnym miały za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat: „Najpiękniejsze miejsce w mojej okolicy”. Nasza uczennica z OP Aleksandra Czajka zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

      21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Corocznym zwyczajem obchodziliśmy w szkole Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w dniach 16 – 21 listopada.Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Podczas akcji nasi uczniowie oglądali prezentacje multimedialną o tym, że warto być w życiu życzliwym. Z tej okazji wszyscy mogli przesłać do siebie nawzajem  pozdrowienia, zrobić cos miłego, dobry uczynek. Ponadto wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie „Podaj dalej ……. odrobinkę życzliwości” – uczniowie stworzyli wirtualny łańcuch życzliwości, gdzie każdy przesyłał kolejnej osobie ciepłe pozdrowienie. Jak co roku Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu, zorganizował głosowanie na Aniołów Życzliwości w kl. I-III oraz IV-VIII. Ze względu na naukę zdalną, głosowanie odbyło się drogą mailową. Uczniowie oddali głosy za pośrednictwem poczty. 

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Kl. I-III

Aniołami Życzliwości zostali– Paulina Jamroży kl. II i Marek Dziuba kl. III

Kl. IV-VIII

Aniołami Życzliwości zostali – Rafał Mróz kl. VIII, Katarzyna Wielgus kl. VIII, Milena Bielak kl. VII, Julia Mróz kl. VI


„Bezpieczna droga”

 

Konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla kl. I-III oraz IV-VIII rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu był  Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem techniki i plastyki. Głównym celem konkursu było: zwiększenie zainteresowania uczniów problematyką bezpieczeństwa na drodze, promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie plakatu pod hasłem : „Bezpieczna droga”.Komisja dokonała następującej oceny prac:

Kl. IV-VIII

I miejsce – Gabriela Porada kl. VII

II miejsce – Aneta Zapora kl. VII oraz Alicja Mróz kl. IV

III miejsce – Łucja Sowa kl. IV oraz  Michał Porada kl. VI,

Kl. I-III

I miejsce - Szymon Sowa kl. II

II miejsce - Krzysztof Ciupak kl. III

Uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Katarzyna Rycerz

Nagrodzeni

Powrót

Nagrodzone prace

Powrót

„Czytam – polecam”

 

      Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną we współpracy z Samorządem Uczniowskim.  Celem konkursu było min. promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej, rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz popularyzacja twórczości literackiej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat, zachęcający innych do częstszego sięgania po książki. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Gabriela Porada kl. VII

II miejsce – Aneta Zapora kl. VII

III miejsce – Michał Porada kl. VI

Wyróżnienia: Natalia Wielgus kl. IV oraz Zuzanna Wielgus kl. IV

Uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Katarzyna Rycerz

Zachęcamy do czytania

Powrót

„Bohaterowie Niepodległej”

 

      Konkurs historyczno – plastyczny rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Głównym celem konkursu było : motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych oraz kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowania wydarzeniami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i wykonać plakat postaci  - bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Momot  kl. VIII

II miejsce – Katarzyna Wielgus kl. VIII i Gabriela Porada kl. VII

III miejsce – Aneta Zapora kl. VII oraz Alicja Mróz kl. IV

Uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Katarzyna Rycerz

11 LISTOPADA

PRZYG. PRZEZ P. K. RYCERZ

 

     W naszej szkole z okazji  rocznicy Święta Niepodległości zostały przeprowadzone następujące działania:

- OP, kl. I- III, wykonali flagi i kokardy narodowe, uczniowie z kl. IV- VI wykonali kotyliony.

- we wtorek 10. 11. 2020r. o godz. 11.11, cała społeczność  szkolna  odśpiewała  hymn państwowy. Odział OP zaśpiewał w szkole, pozostali uczniowie zaśpiewali  w formie on-line.

- został przeprowadzony konkurs szkolny, historyczno- plastyczny na temat „Bohaterowie Niepodległej” w formie plakatu (odpowiedzialna p. K. Rycerz).

- uczniowie na zajęciach czytali wiersze i teksty o tematyce patriotycznej i historycznej na temat  Święta Niepodległości, oraz śpiewali  na zajęciach muzyki pieśni patriotyczne.

Koordynatorem działań była p. Beata Gawron.

KOTYLIONY

Powrót

SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”.

W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju.

Nasi uczniowie i nauczyciele w piękny sposób uczcili pamięć o naszych bohaterach.

Nagrodzone osoby z naszej szkoły to Aneta Zapora z kl.VII oraz Aleksandra Momot z kl. VIII.

Koordynatorem całego wydarzenia była p. Katarzyna Rycerz

SZKOŁA PAMIĘTA

Powrót

Ślubowanie klasy I

     Tradycyjnie jak co roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Nie zabrakło piosenenek i wierszy oraz oficjalnego pasowania na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Młodzi uczniowie złożyli też przysięgę, że sumiennie będą wykonywali swoje obowiązki. Nowym uczniom życzymy wszystkiego najlepszego oraz samych sukcesów w nauce, jak również wielu wspaniałych koleżanek i kolegów.

Dzień Nauczyciela

        13 października obchodziliśmy święto nauczycieli oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. Ze wzgledu na bezpieczeństwo w apelu uczestniczyli tylko nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie  zaprezentowali piękny program artystyczny. Wszyscy pracownicy otrzymali upominki przygotowane przez opiekuna SU.

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

         2  października uczestniczyliśmy w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. 

(ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. W tym roku odbywła się 10. edycja akcji. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Tradycyjnie wybieraliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia. W klasie 7 została nim Aneta Zapora, w klasie 8 najlepszy okazał się Bartosz Kozina. Były również nagrody niespodzianki dla wylosowanych uczniów z całej szkoły, którzy brali udział w akcji.

Super Chłopak

    Corocznym zwyczajem w naszej szkole odbył się „Dzień Chłopaka”. Z racji święta dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Nie brakło w tym dniu słodkiego upominku dla każdego chłopca. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować plebiscyt na: „Super Chłopaka”. Do głosowania uprawnione były wyłącznie dziewczęta z naszej szkoły. Każda z nich miała możliwość oddania głosu na swojego faworyta z klas I-III oraz IV-VIII. Dyplomy powszechnego uznania oraz nadania honorowego tytułu: „Super Chłopaka” przypadł uczniowi Markowi Dziubie z kl. III oraz Rafałowi Mróz z kl. VIII .Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Sprzątanie Świata

     Uczniowie klas starszych uczestniczyli w pogadankach dotyczących poprawnego segregowania odpadów. Oglądali też  filmy edukacyjne o tej tematyce. W kl. IV i VI odbyły się zajęcia, na których uczniowie mogli łączyć wiedzę dotyczącą matematyki oraz ochrony środowiska i segregacji odpadów.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie wyposażeni w worki i rękawiczki, wraz z opiekunami zbierali odpady, które znalazły się w okolicach szkoły.

Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji, która przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Nad przebiegiem i organizacją przedsięwzięcia czuwała p. Katarzyna Rycerz.

Plakaty promujące segregowanie odpadów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już 27. akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, której celem jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska; budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z tej okazji uczniowie klasy I, II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Branwi wspólnie stworzyli plakaty promujące dbanie o środowisko oraz zachęcające w różny sposób do segregowania śmieci. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach promujących postawy i zachowania proekologiczne, wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci i znajomością skutków zanieczyszczania środowiska. W klasach młodszych akcję przeprowadziła p. Ewa Szyszkowska

Narodowe czytanie „Balladyny”

        7 września spotykaliśmy się na IX edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

„Balladyna” to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania listopadowego. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę.

Głównym wątkiem są tragiczne losy Balladyny i jej siostry Aliny umiejscowione w legendarnych czasach za rządów króla Popiela IV. Akcja toczy się koło jeziora Gopło, a więc nieopodal Gniezna, pierwszej stolicy Polski.

Jest to utwór literacki przeznaczony do wystawienia na scenie. Jest napisany z podziałem na akty i sceny, a tekst główny to dialogi rozpisane na role. Dlatego czytaliśmy z podziałem na role.

Rolę Wdowy odczytała p. Ewa, Balladyny – Milenka, Aliny – Anetka, Kirkora – Konrad i rolę Skierki - Piotrek.

Przeczytaliśmy scenę III z aktu I – akcja toczy się tu w chacie wdowy, gdzie przypadkiem trafia książę Kirkor, który podróżuje w poszukiwaniu żony.

 

W czytaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII.

 

DOŻYNKI PARAFIALNE

     6 września odbyły się Dożynki parafialne, przygotowywane przez mieszkańców Branewki i Branewki Kolonii. Jak co roku brali w nich udział nasi uczniowie. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Nad przygotowaniami uczniów czuwała p.Alina Papierz.  

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     1. września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Święta została odprawiona w niedzielę, uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych i podzękował za stosowanie się do wymogów bezpieczeństwa obowiązujących w naszej szkole.

Przypomniał jednocześnie o najważniejszych zasadach obowiązujących rodziców i uczniów od nowego roku szkolnego.

     Pamietamy dziś również o 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz czcimy pamięć bohaterów, którzy bronili naszej Ojczyzny.

 

GALERIA