KONTAKT

PSP w Branwi

Branew Szlachecka 19

23 - 304 Dzwola

tel. 15 875 22 46

e-mail. szpbranew@wp.pl

Dzisiaj jest

czwartek,
06 maja 2021

(126. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1358

Wyszukiwanie

BITWA WARSZAWSKA

      15 sierpnia obchodzimy 100. rocznicę decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. 

Zachęcamy do zapoznania się z następującą prezentacją: 

https://bitwa1920.gov.pl/pl/

POWSTANIE WARSZAWSKIE

 

   W tym roku, 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Walki, którą Polacy podjęli w celu oswobodzenia się z pod okupacji niemieckiej. Wyrażamy wdzięczność dla bohaterów tamtych dni, którzy przez 63 dni walczyli o wolną Polskę.  Jest to także wyraz pamięci dla najmłodszych bohaterów, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Dla rówieśników naszych uczniów, którzy zamiast  spędzać spokojnie wakacje w sierpniu stanęli do walki u boku dorosłych, by Polska znów była wolna i miała wolną stolicę.

 

Więcej informacji o tym ważnym wydarzeniu możemy znaleźć:

https://warsawtour.pl/powstanie-warszawskie/

DZIEŃ OJCA

Kochany Tato - zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,
skromną laurkę Ci podarować!

Z okazji Dnia Ojca w dniu 23 czerwca

wszystkim tatusiom składamy najserdeczniejsze życzenia,

zdrowia, szczęścia i uśmiechu na co dzień.

LAURKI GARNITURKI

Powrót

Drodzy ósmoklasiści

 

 

     Drodzy ósmoklasiści, przed Wami pierwszy ważny egzamin. Z tej okazji życzymy Wam kochani, dużo optymizmu, jasnego i otwartego umysłu, jedynie poprawnych rozwiązań, bogactwa celnych słów i oczywiście doskonałych wyników oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.

Za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Branwi.

 

DZIEŃ DZIECKA

 Kiedy czegoś bardzo pragniesz,

 

wówczas cały świat stara się,


byś mógł spełnić marzenia.


Dlatego nie bój się marzyć!

 

    W tym roku nie obchodzimy Dnia Dziecka i Dnia Rodziny w szkole, jednak pomimo tego życzymy wszystkim naszym uczniom wszystkiego co najlepsze.

Szczególnie życzymy dużo zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz by niezmiennie było to dla Was wspaniałą przygodą. 

 

Dyrektor Krzysztof Fac oraz Wychowawcy i Nauczyciele

DLA KOCHANEJ MAMY!

 

 

Mamo, mamo, coś Ci dam!
Małe serce, które mam!
A w tym sercu róży kwiat.
Mamo, mamo żyj 100 lat.

26 maja obchodzimy Dzień Matki,

to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Uczniowie z naszej szkoły przygotowali drobne upominki dla swoich kochanych mam.

DZIEŃ MATKI

Powrót

SPRZĘT KOMPUTEROWY DLA SZKÓŁ

 21-05-2020

Wójt Gminy Dzwola przekazał zestawy komputerowe zakupione w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”

 dotyczący realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Projekt został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zgodnie z podpisaną umową Gminie Dzwola zostało przyznane 60 000,00 zł, na zakup 24 zestawów komputerowych dla uczniów z czterech szkół podstawowych. Zestawy komputerowe zostały przekazane w dniu 20 maja 2020 r. zgodnie z wykazem:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Branwi – otrzymała 3 zestawy komputerowe,

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dzwoli im. „Bohaterów Września 1939” – otrzymała 5 zestawów komputerowych,

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kocudzy im. „Jana Pawła II” – otrzymała 10 zestawów  komputerowych,

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzemieniu im. „ks. Jana Twardowskiego”– otrzymała 6 zestawów komputerowych.

Zakupiono sprzęt o bardzo dobrych, aktualnych parametrach technicznych, który będzie służył uczniom w kontynuacji dalszej zdalnej nauki. W przypadku, gdzie występuje problem z odpowiednim sprzętem do nauki zdalnej i tym samym do realizacji podstawy programowej, prosimy Rodziców uczniów o kontakt z Dyrektorami poszczególnych szkół w celu udostępnienia uczniom otrzymanego sprzętu komputerowego.

 https://dzwola.eu/mamy-nowy-sprzet-komputerowy-dla-szkol/

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

REGULAMIN I WNIOSEK

Powrót

100-LECIE URODZIN JANA PAWŁA II

   18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II.

   Określa się go jako Papieża przełomów, myśliciela i filozofa, człowieka kultury i sztuki, poetę i aktora, miłośnika gór, człowieka pokoju i dialogu, niestrudzonego pielgrzyma, inspiratora przemian na świecie, mistyka i człowieka wiary.

Zachęcamy wszystkich by jeszcze raz bliżej przyjrzeć się tej wielkiej postaci naszych dziejów.

 

 https://jp2.tvp.pl/

JP2

Powrót

Klub Młodego Programisty online

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

Zachęcamy do udziału w konkursie plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”

 

    Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu mamy specjalne „domowe” zadanie. Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego zapraszamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”.

     Zachęcamy rodziców do poczytania swoim pociechom o tych małych owadach, a dzieci do samodzielnego narysowania lub namalowania odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

Podpowiedzi na konkursowe pytanie można szukać na stronie www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy cykl filmików edukacyjnych o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które powstały z myślą o nauczycielach, ale które z pewnością doskonale będą mogli wykorzystać także rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) prosimy przesyłać do dnia 25 maja 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

 

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc – dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,

  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,

  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody do 600 zł każda.

     Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Kontakt:

      Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: .

Do udziału zapraszają:

Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

 

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/.

 

 

Obraz Jana Matejki

     Obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która do dziś nazywana jest Konstytucją 3 Maja. Powszechnie uważana jest ona za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą regulującą ustrój prawny, obowiązki obywateli oraz organizację władz państwowych.Konstytucja 3 Maja została uchwalona w celach ratowania Rzeczypospolitej.

Nasi uczniowie pamiętają o tych wydarzeniach. Poniżej zamieszczamy wystawę prac, które przygotowali by upamietnić to wydarzenie.

3 MAJA

Powrót

22 KWIETNIA OBCHODZIMY DZIEŃ ZIEMI

      Niezaleznie od tego czy jesteśmy w szkole, czy uczymy się w domu, cały czas pamiętamy o tym by dbać o naszą Planetę Ziemię.

Pamiętamy o tym, by segregować śmieci oraz o tym, że wiele rzeczy można wykorzystać ponownie.

Taki nietypowy recykling zastosowali nasi

uczniowie tworząc niezwykłe zabawki - kolorowe ekostworki.  

EKOLOGICZNY STWOREK

Powrót

KODEKS MŁODEGO EKOLOGA

 

 

 

Ziemia to nasz wspólny dom.

Żyjmy w zgodzie z przyrodąi rozważnie korzystajmy z jej darów

 

1. Nie niszcz i nie zanieczyszczaj środowiska naturalnego!

Wrzucaj śmieci do śmietnika, bo papierek sam nie znika

2. Segreguj odpady!

Kto śmieci segreguje, ten środowisko ratuje

3. Zmniejsz ilości substancji szkodliwych dla środowiska!

Szkodliwe materie - telefony i baterie zbierają wszystkie dzieciaki do specjalnej paki

4. Używaj produktów przyjaznych tobie i środowisku!

Torebka foliowa jest już niemodna, materiałowa bardziej wygodna

5. Oszczędzaj wodę!

Zakręcaj wodę mój przyjacielu, bo wody jest mało a chętnych na nią bardzo wielu

6. Oszczędzaj energię!

Energię, co dzień oszczędzamy, zatem zbędne światło wszędzie wygaszamy

7. Chrońrośliny i zwierzęta!

Każde zwierzę na szacunek zasługuje i godnego traktowania oczekuje.

Drzewa, krzewy oddychają, szanuj je bo tlen nam dają

8. Żyj ekologicznie – zdrowo w zdrowym środowisku!

Świat warzyw i owoców jest bardzo kolorowy, jedz je często a będziesz zdrowy

9. Nie hałasuj!

Dbaj o ciszę wokół. Słuchaj głosów przyrody,

bo one dają nam spokój

10. Bądźprzyjacielem przyrody!

Dużo uczmy się o przyrodzie,

jak ją chronić i jak żyć z nią w zgodzie

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

     Życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz obfitych łask od Jezusa Zmartwychwstałego dla wszystkich naszych Uczniów oraz ich Rodzin.

Radujmy się, że Chrystus Zmartwychwstał !!!

     Dyrektor Krzysztof Fac,

     Grono Pedagogiczne 

     oraz Pracownicy

     PSP w Branwi 

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW

Zamieszczamy nietypową wystawę prac świątecznych. Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim naszym Uczniom oraz ich Rodzicom wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych !!!

OZDOBY WIELKANOCNE

Powrót

PROJEKT MEN I TVP

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

GALERIA