KONTAKT

PSP w Branwi

Branew Szlachecka 19

23 - 304 Dzwola

tel. 15 875 22 46

e-mail. szpbranew@wp.pl

Dzisiaj jest

czwartek,
06 maja 2021

(126. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
861

Wyszukiwanie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    26 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa i nagrody w wyznaczonych godzinach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

    Z każdą klasą spotkał się wychowawca oraz p. Dyrektor Krzysztof Fac. Nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów wręczył dyrektor, który podziekował wszystkim za ich ciężką pracę oraz życzył radosnych i bezpiecznych wakacji.

     Po raz ostatni jako uczniowie w naszej szkole znaleźli się absolwenci klasy VIII, którzy również zostali pożegnani przez wych. Marię Pachuta i p. Dyrektora.

Życzymy wszystkim naszym uczniom pięknych wakacji oraz miłego wypoczynku! 

STYPENDIA I NAGRODY WÓJTA GMINY DZWOLA

     26 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie stypendium oraz nagród przez Wojta Gminy Dzwola dla uzdolnionych uczniów z naszej szkoły. Stypendium otrzymała uczennica klasy VIII - Izabela Wojciechowska, za uzyskanie tytułu Finalisty Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego. Nagrody otrzymały dwie uczennice z klasy VI, które uzyskały najwyższą średnią w naszej szkole, są to: Gabriela Porada i Aneta Zapora. Gratulujemy!

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      Uczniowie z naszej szkoły, podobnie jak niemal 350 tys. uczniów ósmych klas szkół podstawowych zdawało egzamin ósmoklasisty. Miał się on odbyć w kwietniu, jednak w związku z zaistniałą sytuacją został przeniesiony na dni od 16 do 18 czerwca.

Uczniowie we wtorek pisali z jęz. polskiego, w środę z matematyki, w czwartek język obcy nowożytny, czyli w nasze szkole język angielski.

Wyniki tegorocznych egzaminów mają się ukazać do 31 lipca.

Apel z okazji Dnia Kobiet

      9 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Uczniowie z klasy IV, V i VI pod kierunkiem p. Aliny Papierz i p. Katarzyny Rycerz przygotowali wspaniałą akademię. Nie zabrakło pięknych wierszy, życzeń i piosenek w wykonaniu naszych artystów. Wszyscy otrzymali słodkie upominki.

MAMY FINALISTKĘ W KURATORYJNYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM !!!

    Uczennica klasy VIII Izabela Wojciechowska, brała udział w Kuratoryjnym Konkursie Polonistycznym, 5 lutego 2020 roku w Lublinie odbył się etap wojewódzki tego konkursu. Iza uzyskała tytuł finalisty. Z takim samym tytułem zakończyło eliminacje troje pozostałych uczestników z powiatu janowskiego.

II miejsce w gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

     Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W dniu 26 lutego 2020 r w Szkole Podstawowej w Branwi zostały przeprowadzone eliminacje szkolne w dwóch grupach wiekowych: pierwsza grupa uczniowie klasy 4-6, druga: uczniowie klasy 7.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem przystąpiło do niego15 uczniów z kl. 5-6 oraz 5 uczniów z kl 7.

W eliminacjach gminnych, które odbyły się 5 marca uczestniczyli: Gabriela Porada i Michał Dziuba z kl 5,oraz Katarzyna Wielgus i Bartosz Kozina.

Kasia osiągnęła znakomity wynik i będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Do konkursu przygotowywała uczniów p. Maria Pachuta.

„Najpiękniejsze serce walentynkowe”

     W dniach od 03. 02 – 10. 02. 2020r. odbył się konkursu z okazji Walentynek dla kl. I-II pt. „Najpiękniejsze serce walentynkowe”.

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie rozwijali poczucie estetyki, pomysłowość oraz kreatywne myślenie.

Miał on również na celu poznanie tradycji i zwyczajów, pochodzących z krajów anglojęzycznych, powoli zakorzeniających się w kulturze polskiej.

Organizatorem konkursu był nauczyciel plastyki i języka angielskiego– p. Katarzyna Rycerz.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

I miejsce zdobyli: Rafał Jamroży (kl.I) i Milena Basaj (kl.II), II miejsce zajęli: Szymon Sowa (kl. I) i Paulina Jamroży (kl.II), III miejsce zdobył Krzysztof Ciupak (kl. II).

POCZTA WALENTYNKOWA

     Jak co roku pisanie i wysyłanie walentynek cieszyło się ogromną popularnością. Walentynki można było wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. W tym roku dodatkowo pojawił się Listonosz, które doręczał przesyłki do adresatów. Akcję przygotował Samorząd Uczniowski.

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    W dniach: 03. 02 – 11. 02. 2020rodbył się w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Realizowane były zajęcia z uczniami i spotkania dotyczące problematyki bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Korzystaliśmy z materiałów udostępnionych przez NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. TegorocznyDBI 2020 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Dzięki udostępnionym materiałom realizowaliśmy główny cel programu, którym było zapoznanie uczniów i rodziców z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet. Powtarzaliśmy i utrwalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz wskazania na konieczność stosowania zabezpieczeń. Uczniowie zapoznali się z filmami edukacyjnymi.

Przeprowadzony również został konkurs profilaktyczny ” Bezpieczni w sieci” dla uczniów kl. III-VI oraz VII-VIII. Celem konkursu było wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci, inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz przypomnienie wszystkim zasad związanych z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie.Konkurs był podzielony na 2 kategorie wiekowe: klasy III-VI miały wykonać plakat, natomiast kl. VII-VIII pisały test wiedzy. Wyniki konkursu na plakat w kl. III-VI, przedstawiają się następująco: I. Łucja Sowa (kl.III), II. Emilia Momot (kl.V), III. Hubert Tyra (kl.IV).W konkursie wiedzy I miejsce zdobyli: Hubert Brodowski (kl.VIII) i Kacper Zapora (kl.VIII), II miejsce- Radek Góra (kl.VIII), III miejsce: Natasza Brodowska (kl.VIII) i Mikołaj Mazurek (kl. VII).

GÓRA GROSZA

     Uczniowie pod kierunkiem opiekuna samorządu uczniowskiego – p. Katarzyny Rycerz przeprowadzili podsumowanie akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Była to XX edycja akcji Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasi uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Często w akcje angażują się całe rodziny. Po podsumowaniu tegorocznej zbiórki okazało się, że udało się nam zebrać monety w kwocie 141,54 zł ( 5951 szt.)

Szczegółowe wyniki akcji GÓRA GROSZA :

Monety

1 gr

2 gr

5 gr

Suma

Liczba sztuk

2389

2015

1547

5951

Kwota

23,89 zł

40,30 zł

77,35 zł

141, 54 zł

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce i liczymy na Waszą szczodrość w przyszłości.

Zachęcamy do dalszej zbiórki monet o nominałach 1-5 gr i dostarczanie ich do szkoły .

CHOINKA SZKOLNA

Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 9 stycznia. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. Tradycyjnie już uczniowie klas starszych pod kierunkiem p. Katarzyny Rycerz przygotowali poloneza.Dzieci, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do udanej zabawy. Tańcom i zabawom nie było końca. Rodzice z Rady Rodziców, pod kierunkiem p. przewodniczącej Andżeliki Zyśko przygotowali prezenty, które rozdał św. Mikołaj. Był również poczęstunek, na którym nie zabrakło kanapek oraz ciast przyniesionych przez rodziców. Nauczyciele i rodzice czuwali nad dobrą zabawą wszystkich dzieci.

„Zaśpiewajmy Jezuskowi Maleńkiemu”

     W dniu 08. 01. 2020r., odbył się w naszej szkole Konkurs kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi Maleńkiemu”.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów muzycznych oraz rozbudzanie zainteresowań muzycznych. Uczniowie mogli wspólnie spędzić czas oraz zaprezentować swoje talenty. Prezentowali oni kolędy znane i mniej znane, wszystkie służyły temu by uwielbić nowonarodzonego Zbawiciela.

Mogliśmy wysłuchać piękne wykonania solistów oraz prezentacje duetów. Jury konkursu brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii) oraz ogólny wyraz artystyczny.

W klasach I-III wyróżnienia otrzymały następujące osoby: Marek Dziuba kl. II, Julia Momot kl. I i Krystian Krawczyk kl. I.

Wyniki w kl. V-VI

I miejsce – Milena Bielak kl. VI oraz Julia Mróz i Emilia Momot kl.V

II miejsce – Piotr Jamroży kl. V oraz Piotr Szymczak i Konrad Wojtan kl. VI

III miejsce – Aneta Zapora kl. VI oraz Bartłomiej Góra i Konrad Krawczyk kl. VI.

JASEŁKA

Jednym z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia są Jasełka. 20 grudnia w tę wspaniałą świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z kl. IV - VIII, którzy pod kierunkiem ks. Pawła Katy, przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przy ognisku nie zabrakło pasterzy, którzy jako pierwsi przybyli do stajenki, by złożyć swoje dary Jezusowi. Uroku dodały piękne kolędy, przy akompaniamencie gitary ks. Pawła, które napełniły zebranych świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli klimat zbliżających się świąt. Po występie głos zabrał Pan Wójt – Wiesław Dyjach, który dziękując uczniom za pięknie przedstawienie, złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami podzielili się opłatkiem.

GALERIA